user_mobilelogo

Results: Saturday 9th May 2015

SSAFA Charity Prize Draw:
  • 1st Prize - Thule ProRide Bike Carrier (Donated by Exeter Roof Racks & Boxes): won by Brian Davies of Exeter
  • 2nd Prize - Moor 2 Sea Entry & Jersey (Donated by Just Events Ltd): won by Barnaby Davis of North Curry.
  • 3rd Prize - Just Events Custom Helix Jersey (Donated by Primal Europe Ltd): won by Sue Mead of Yoevil
  • 4th Prize - Topeak Multi Tool (Donated by Ralph Colman Cycles): won by Gavin Coleman of Tiverton

Route Rider No LastName FirstName Gender Start Time Broadclyst Finish Time Category Standard
Dakota 1 Ackford Paul Male 8:22:38 2:11:30 4:04:20 V50 SILVER
Dakota 2 Adams Richard Male 8:09:56 2:10:39 4:06:52 V40 SILVER
Dakota 3 Adams Shani Female 8:04:24 2:17:54 4:27:11 V40 BRONZE
Spitfire 4 Addington-Hall Sarah Female 8:52:55   2:23:51 SNR GOLD
Dakota 5 Alexander Michael Male 8:35:43 1:56:55 3:50:14 V50 GOLD
Dakota 300 Andrews Kevin Male 8:22:45 1:57:31 3:55:17 V50 GOLD
Dakota 6 Ash Chris Male 8:16:25 2:28:23 4:40:16 V60 BRONZE
Dakota 7 Ash Patricia Female 8:16:28 2:28:21 4:40:13 V60 BRONZE
Spitfire 301 Atkinson Mandy Female 8:53:10   2:34:45 V40 GOLD
Dakota 8 Baber Bob Male 8:04:24 2:03:40 4:09:52 V50 SILVER
Dakota 476 Bagwell Graham Male 8:29:14 2:13:36 4:03:09 V40 SILVER
Dakota 400 Bailey Neil Male 8:22:35 2:00:02 3:39:27 V50 GOLD
Dakota 10 Ball Phil Male 8:04:21 1:59:11 3:35:05 V40 GOLD
Spitfire 458 Barbaszynski Maciej Male 9:03:13   3:12:32 SNR BRONZE
Dakota 11 Barclay Nicholas Male 8:35:55 2:04:00 3:59:12 V40 SILVER
Spitfire 302 Barnett Claire Female 8:47:11   3:50:30 V40 FINISHED
Dakota 13 Barnett John Male 8:35:45 2:25:43 4:21:53 V40 BRONZE
Spitfire 303 Bartlett David Male 8:53:06   2:38:32 V60 GOLD
Spitfire 304 Barton Richard Male 8:46:48   2:12:03 V60 GOLD
Dakota 14 Bayliss David Male 8:35:51 2:42:51 5:05:43 V40 FINISHED
Dakota 15 Bayliss Samantha Female 8:35:51 2:42:45 5:05:40 V40 FINISHED
Dakota 401 Beacham Gordon Male 8:47:17 2:21:15 5:20:32 SNR FINISHED
Dakota 402 Beard Simon Male 8:29:24 1:43:19 3:22:53 V40 GOLD
Dakota 16 Beer Nikki Female 8:35:43 2:08:03 3:53:16 SNR GOLD
Dakota 17 Bellamy Mike Male 8:16:19 2:18:47 4:11:40 V40 SILVER
Dakota 398 Bemand Andy Male 8:35:49 2:15:19 4:02:38 V40 SILVER
Spitfire 499 Bennett Jody Male 8:46:44   2:18:41 SNR GOLD
Spitfire 397 Bergman Sarah Female 8:53:21   2:54:48 SNR SILVER
Dakota 19 Bevan Andy Male 8:10:01 2:41:52 4:56:59 V50 FINISHED
Dakota 20 Billinghurst Carl Male 8:22:42 2:12:38 4:14:53 SNR BRONZE
Spitfire 306 Billington Craig Male 8:53:10   2:21:02 SNR GOLD
Dakota 404 Birkenhead Matthew Male 8:16:20 2:15:27 3:58:19 SNR SILVER
Dakota 21 Blaylock Brendan Male 8:29:24 2:40:05 5:05:47 V40 FINISHED
Spitfire 307 Board Nigel Male 9:02:55   2:22:00 V40 GOLD
Dakota 23 Boone Gary Male 8:22:52 2:05:16 3:50:16 V40 GOLD
Dakota 405 Boulter Richard Male 8:29:25 1:47:41 3:21:10 V60 GOLD
Dakota 24 Bradley Ian Male 8:52:55 2:20:37 4:33:47 V40 BRONZE
Spitfire 308 Braund Peter Male 8:47:01   2:08:09 SNR GOLD
Dakota 900 Bray Dave Male 8:13:22 1:53:48 3:54:48 V40 GOLD
Dakota 25 Brice Julia Female 8:10:04 2:00:31 3:57:21 SNR GOLD
Dakota 477 Bridges Keith Male 8:35:40 1:43:42 3:14:18 V50 GOLD
Dakota 27 Bright Andrew Male 8:22:48 2:05:07 3:39:42 V40 GOLD
Spitfire 309 Brown Christopher Male 8:52:51   3:01:28 SNR BRONZE
Spitfire 459 Brown Dan Male 8:46:44   1:54:51 SNR GOLD
Dakota 28 Brown Louise Female 8:22:38 2:10:52 4:03:54 V40 GOLD
Spitfire 310 Brown Stephen Male 8:52:50   3:01:28 V50 BRONZE
Dakota 29 Browne Julia W Female 8:04:24 2:27:54 4:27:43 V40 BRONZE
Dakota 31 Bruger Howie Male 8:29:23 1:57:24 3:41:02 V40 GOLD
Dakota 32 Brunton Michael Male 8:35:48 2:46:34 5:05:09 V40 FINISHED
Dakota 33 Bryant Mark Male 8:40:34 2:27:10 4:39:53 V40 BRONZE
Dakota 34 Burness-Moakes Paul Male 8:22:53 2:00:23 3:45:22 SNR GOLD
Dakota 406 Burton David Male 8:47:16 2:21:20 5:20:33 SNR FINISHED
Spitfire 460 Cahill Paul Male 9:02:51   2:22:11 V40 GOLD
Dakota 407 Callaghan Shaun Male 8:40:38 2:07:33 3:58:55 V50 GOLD
Dakota 36 Campbell Bruce Male 8:04:25 1:52:14 3:28:02 V40 GOLD
Spitfire 311 Chadband Paul Male 8:46:54   2:09:10 V40 GOLD
Dakota 38 Champion Tanith Female 8:35:44 2:21:10 4:21:54 V50 SILVER
Dakota 408 Chan Daniel Male 8:35:48 2:43:33 5:17:30 V50 FINISHED
Spitfire 312 Chenery Matt Male 9:02:59   2:22:18 SNR GOLD
Dakota 40 Church Dave Male 8:22:44 1:52:02 3:43:33 SNR GOLD
Spitfire 313 Clark James Male 8:52:59   2:05:19 SNR GOLD
Dakota 409 Clarke Andrew Male 8:35:48 2:43:35 5:17:30 V40 FINISHED
Dakota 41 Clarke Robert Male 8:22:34 2:07:03 3:59:13 V50 GOLD
Dakota 410 Clarke Sam Male 8:29:22 1:50:12 3:29:50 SNR GOLD
Dakota 411 Clatworthy Gareth Male 8:35:56 2:17:44 4:24:04 V50 BRONZE
Dakota 42 Clatworthy Nigel Male 8:09:54 2:04:08 3:54:04 V50 GOLD
Dakota 44 Coleman Gavin Male 8:09:56     V40 DNF
Dakota 412 Comelio Phil Male 8:40:32 2:28:18 4:54:52 V50 FINISHED
Dakota 45 Cook Alistair Male 8:16:29 1:38:16 3:04:32 SNR GOLD
Dakota 46 Cook Paul Male 8:16:25 2:06:28 4:08:45 V40 SILVER
Spitfire 485 Cooke David Male 8:53:05   3:09:19 V50 BRONZE
Dakota 47 Coombe Mark Male 8:04:21 1:46:54 3:20:50 V40 GOLD
Dakota 48 Coombe Patrick Male 8:04:20 1:38:37 4:08:37 V40 SILVER
Dakota 296 Coombe Trevor Male 8:09:58 2:21:58 4:14:56 V60 SILVER
Dakota 50 Coombes Rob Male 8:09:53 1:50:57 3:32:47 V50 GOLD
Spitfire 315 Corbett Shaun Male 8:47:00   2:53:40 V40 SILVER
Spitfire 317 Cornish Lee Male 8:46:49   2:18:36 SNR GOLD
Spitfire 319 Corthorn Amy Female 8:46:51   2:58:02 U18 SILVER
Spitfire 320 Corthorn Paul Male 8:46:51   2:58:01 V50 SILVER
Dakota 51 Crane Michael Male 8:04:22 1:59:12 3:35:04 V40 GOLD
Spitfire 461 Crocker Kathy Female 9:02:52   3:05:01 V40 BRONZE
Spitfire 321 Cross Neil Male 8:47:12   2:39:09 SNR SILVER
Dakota 495 Crossman Stephen Male 8:16:30 1:51:10 3:28:30 V50 GOLD
Dakota 481 Crowford Bob Male 8:22:40 2:09:58 3:57:26 V60 GOLD
Dakota 52 Cull Davina Female 8:16:14 3:01:07 5:49:19 SNR FINISHED
Dakota 53 Cull Nicholas Male 8:29:23 2:05:20 4:12:56 SNR BRONZE
Dakota 54 Cull Ron Male 8:16:13 2:57:32 5:45:40 SNR FINISHED
Spitfire 322 Curran Peter Male 8:47:12   3:44:31 V50 FINISHED
Dakota 413 Currell Ian Male 8:04:25 2:11:09 3:55:31 V50 GOLD
Dakota 56 Curtis Chris Male 8:04:23 2:15:08 3:55:54 V40 GOLD
Dakota 57 Cutler David Male 8:16:20 2:09:22 3:47:05 SNR GOLD
Dakota 58 Daniel Matt Male 8:09:57 2:12:10 4:15:38 V40 BRONZE
Dakota 59 Daniels Terry Male 8:22:47 1:42:31 3:14:38 V50 GOLD
Spitfire 462 Dart Colin Male 8:53:02   1:52:54 SNR GOLD
Dakota 60 Davey Rob Male 8:22:46 2:09:46 3:50:14 V40 GOLD
Dakota 414 DAVIES Andy Male 8:09:58 1:57:04 3:50:25 V50 GOLD
Dakota 61 Davies Brian Male 8:29:12 2:11:22 3:59:30 V50 GOLD
Spitfire 323 Davies Peter Male 8:52:55   2:57:55 V60 SILVER
Dakota 488 Davies Sheridan Male 8:16:15 3:07:09 5:14:24 SNR FINISHED
Dakota 415 Davis Barnaby Male 8:29:15 2:08:37 4:03:09 V40 SILVER
Spitfire 324 Dawkins Kieran Male 9:02:56   3:58:25 SNR FINISHED
Spitfire 325 Dibble Greshna Female 8:52:58   2:40:05 V40 SILVER
Dakota 62 Dickens Garry Male 8:16:20 2:28:55 4:16:52 V60 SILVER
Dakota 63 Dickinson Juliette Female 8:22:39 2:45:07 5:25:16 V50 FINISHED
Dakota 65 Douglas-Greene Laurence Male 8:29:13 2:27:15 4:39:17 SNR BRONZE
Dakota 66 Douglass Liz Female 8:10:05 2:22:28 4:27:45 V40 BRONZE
Dakota 67 Drysdale Seb Male 8:10:05 2:35:19 4:44:44 SNR FINISHED
Dakota 68 Dummer Claire Female 8:40:39 2:39:23 5:03:19 V40 FINISHED
Dakota 69 Dummer Paul Male 8:40:38 2:31:20 5:03:21 V50 FINISHED
Dakota 498 Durrant Jim Male 8:29:19 2:12:39 3:58:57 V40 SILVER
Dakota 71 Dyer Steven Male 8:16:29 1:36:21 3:02:37 V40 GOLD
Dakota 297 Dymock Kate Female 8:22:48 2:48:25 5:12:13 SNR FINISHED
Dakota 73 Ebsworth Tim Male 8:35:51 2:35:01 4:57:04 SNR FINISHED
Dakota 416 Edwards Kelvin Male 8:45:00   3:45:00 V40 GOLD
Dakota 417 Ellis Richard Male 8:29:28 2:38:20 5:03:32 V50 FINISHED
Dakota 418 Elsworthy David Male 8:16:22 2:15:15 4:03:44 V60 GOLD
Dakota 74 Emery Jason Male 8:22:42 2:23:05 4:13:06 V40 BRONZE
Dakota 75 Emery Simon Male 8:29:20 2:27:25 4:25:50 V40 BRONZE
Dakota 479 Emms Benjamin Male 8:29:17 2:12:33 3:51:56 SNR SILVER
Dakota 77 Emms Richard Male 8:29:15 2:13:50 3:56:34 V50 GOLD
Dakota 78 Evans Paul Male 8:35:46 2:17:26 4:37:35 SNR BRONZE
Dakota 79 Evans Ross Male 8:35:51 3:14:29 5:49:14 SNR FINISHED
Dakota 80 Ewers Martyn Male 8:22:46 2:11:25 4:13:45 SNR BRONZE
Dakota 81 Eykyn Gibrani Male 8:22:44 2:37:30 5:18:43 V40 FINISHED
Spitfire 328 Fardon Paul Male 9:10:54   2:19:00 V40 GOLD
Dakota 82 Farmer David Male 8:16:29 1:40:07 3:06:24 SNR GOLD
Dakota 84 Fee Jason Male 8:10:02 1:42:28 3:09:05 V40 GOLD
Spitfire 329 Feeney Amanda Female 8:53:16   3:15:30 V40 BRONZE
Spitfire 330 Feeney Tom Male 8:53:16   3:15:29 U18 GOLD
Spitfire 331 Fegan Robert Male 8:46:51   2:10:01 V40 GOLD
Dakota 85 Fellows Matt Male 8:16:23 2:09:34 3:51:01 SNR SILVER
Dakota 86 Ferguson Sean Male 8:09:54 1:50:53 3:32:42 V40 GOLD
Dakota 87 Finch Simon Male 8:16:27 2:04:21 3:49:36 V40 GOLD
Dakota 419 Finlay Lyle Male 8:10:06 2:03:03 3:45:02 V50 GOLD
Dakota 88 Firth Alexander Male 8:29:29 2:14:31 4:17:57 SNR BRONZE
Dakota 89 Fish Josh Male 8:16:30 1:57:03 3:46:56 SNR GOLD
Spitfire 332 Fogden Sarah Female 8:47:10   3:50:31 V40 FINISHED
Spitfire 463 Ford Andrew Male 8:53:04   2:32:38 V50 GOLD
Dakota 91 Foster Jamie Male 8:29:24 2:32:00 4:36:07 V40 BRONZE
Dakota 497 Foster Simon Male 8:22:43 2:09:41 4:04:38 V40 SILVER
Dakota 94 Fox Martin Female 8:04:19 2:13:46 4:11:11 V40 SILVER
Spitfire 93 Fox Mirella Female 8:46:48   2:23:14 V40 GOLD
Dakota 420 Foxford Trevor Male 8:10:03 1:53:01 3:32:38 V40 GOLD
Dakota 95 Foxworthy Nicholas Male 8:29:22 3:12:23 5:41:41 SNR FINISHED
Spitfire 464 Francis Nick Male 8:52:53   2:23:33 V40 GOLD
Dakota 496 Fryer Tim Male 8:35:46 2:03:51 3:46:47 SNR GOLD
Dakota 97 Garrad Paul Male 8:10:04 2:16:35 4:20:01 V50 BRONZE
Dakota 399 Germon Tim Male 8:22:46 1:47:40 3:21:09 V50 GOLD
Spitfire 333 Gibson Will Male 8:53:13   2:08:50 SNR GOLD
Spitfire 100 Gil John Male 9:03:49   2:59:26 V50 BRONZE
Dakota 107 Gilbert Jordan Male 8:09:56 2:03:32 3:57:29 SNR SILVER
Spitfire 334 Gill Matt Male 9:13:12   2:30:12 SNR SILVER
Dakota 101 Gillett Simon Male 8:29:30 2:38:19 5:03:29 V50 FINISHED
Dakota 102 Goffe Philippa Female 8:40:33 2:47:12 6:04:52 V50 FINISHED
Dakota 104 Gould Jim Male 8:04:20 2:03:13 3:59:06 V40 SILVER
Dakota 103 Gould Tim Male 8:04:22 2:25:14 4:41:43 V60 BRONZE
Dakota 421 Grant Dan Male 8:16:23 2:38:58 4:39:11 V40 BRONZE
Dakota 105 Green Daniel Male 8:22:43 2:24:38 4:28:42 SNR BRONZE
Dakota 422 Green Paula Female 8:16:17 2:53:40 5:31:20 V40 FINISHED
Dakota 106 Green Steven Male 8:04:25 2:08:31 3:48:08 SNR GOLD
Dakota 423 Groves Jonathan Male 8:29:26 1:43:11 3:22:41 V40 GOLD
Dakota 109 Hall Daniel Male 8:16:13 1:44:07 3:25:36 SNR GOLD
Dakota 435 Hall Fraser Male 8:47:11 2:41:56 5:07:50 V40 FINISHED
Spitfire 465 Hall Gillian Female 8:46:49   3:40:18 V50 BRONZE
Spitfire 336 Hall Jackie Female 8:47:05   3:44:58 V50 FINISHED
Spitfire 337 Hall Malcolm Male 8:47:04   3:44:59 V50 FINISHED
Spitfire 338 Halpin Emily Female 8:36:56   3:43:28 SNR FINISHED
Dakota 478 Hambly Rupert Male 8:35:42 2:08:04 3:53:17 V40 GOLD
Dakota 113 Handasyde Dick Katie Female 8:35:50 2:35:04 4:57:05 SNR FINISHED
Dakota 114 Hanks Angela Female 8:16:24 2:50:54 5:28:07 V40 FINISHED
Dakota 494 Hanks John Male 8:16:25 2:41:12 4:56:06 V40 FINISHED
Dakota 116 Harris Derek Male 8:29:10 2:11:37 4:14:56 V50 SILVER
Dakota 117 Harris Gavin Male 8:10:07 3:55:26 7:13:53 SNR FINISHED
Dakota 118 Harrison Andrew Male 8:10:03 2:41:13 4:56:13 V50 FINISHED
Dakota 120 Harvey Peter Male 8:29:17 2:12:36 3:58:59 V50 GOLD
Dakota 276 Harvey Stephen Male 8:29:17 1:46:35 3:14:44 V50 GOLD
Dakota 123 Hatrey Barbara Female 8:29:14 2:17:50 4:18:05 V40 SILVER
Dakota 124 Hatrey Paul Male 8:29:14 2:17:34 4:18:04 V40 BRONZE
Dakota 125 Hayes Roger Male 8:29:26 2:20:11 4:06:29 V40 SILVER
Dakota 425 Head Chris Male 8:29:28 2:13:49 4:03:12 SNR SILVER
Dakota 126 Heale Antoni Male 8:04:20 2:02:05 3:54:55 V40 GOLD
Dakota 127 Heale Trish Female 8:04:22 3:06:21 5:43:08 V50 FINISHED
Dakota 128 Helson Neil Male 8:36:14 2:25:31 4:38:44 V40 BRONZE
Dakota 129 Hendy Shaun Male 8:09:59 2:02:21 3:44:21 V40 GOLD
Dakota 130 Herbert Marc Male 8:29:22 2:30:14 4:55:50 V40 FINISHED
Dakota 131 Hewett Adam Male 8:22:39 2:10:52 4:05:07 SNR SILVER
Dakota 426 Hewett-Avison Paul Male 8:22:40 2:10:54 4:05:06 SNR SILVER
Spitfire 467 Hibbert Jo Female 8:52:58   2:11:48 V40 GOLD
Dakota 132 Hill Steve Male 8:35:45 2:03:38 3:46:32 V40 GOLD
Dakota 133 Hilton Robert Male 8:16:22 2:08:36 4:16:20 V60 SILVER
Dakota 298 Holgate Jim Male 8:09:53 2:22:24 4:20:37 V50 BRONZE
Dakota 427 Holland Matthew Male 8:10:01 2:04:41 3:57:23 V40 SILVER
Spitfire 339 Hopkins Barry Male 9:02:51   2:03:33 V50 GOLD
Spitfire 340 Horsey Justin Male 8:46:55   2:58:33 SNR BRONZE
Spitfire 341 Horsey Karin Female 8:46:54   2:58:33 SNR BRONZE
Dakota 490 Horton Jamie Male 8:04:24 2:08:51 3:50:05 V40 GOLD
Dakota 428 Horton Richard Male 8:29:13 2:17:32 4:18:06 SNR BRONZE
Dakota 136 Hudd Jonathan Male 8:04:27 2:08:29 3:49:09 SNR GOLD
Dakota 137 Hughes Paul Male 8:10:01 2:16:33 4:20:05 V60 SILVER
Dakota 138 Hunt James Male 8:09:53 1:51:23 3:33:14 V40 GOLD
Dakota 139 Hunt Paul Male 8:29:21 2:31:50 4:54:20 V40 FINISHED
Dakota 140 Hutchings Pete Male 8:35:40 2:03:43 4:01:57 V50 GOLD
Dakota 299 Huxtable Jo Female 8:09:56 2:11:46 3:58:04 V40 GOLD
Dakota 430 Iredale Willow Female 8:35:44 2:34:20 4:52:38 SNR FINISHED
Dakota 142 Jackson Derek Male 8:16:23 2:12:39 4:16:47 V60 SILVER
Spitfire 143 Jackson Louise Female 8:46:50   2:53:24 V50 SILVER
Dakota 144 Jackson Tim Male 8:10:01 1:48:41 3:15:47 V40 GOLD
Dakota 491 James Brad Male 8:35:41 1:51:41 3:22:56 SNR GOLD
Dakota 145 Jeffery Ian Male 8:10:09 2:49:58 5:26:50 V50 FINISHED
Spitfire 342 Jeffery Mark Male 8:47:19   2:03:41 V40 GOLD
Dakota 431 Jenkins Matt Male 8:35:51 2:14:18 4:08:44 SNR BRONZE
Dakota 146 Jephcott Pippa Female 8:35:42 2:20:26 4:44:40 SNR BRONZE
Dakota 147 Jewell Matthew Male 8:04:23 1:51:15 3:23:35 V40 GOLD
Dakota 148 Johnson David Male 8:10:05 1:34:40 3:02:29 V40 GOLD
Dakota 149 Johnson Jane Female 8:16:19 2:15:02 4:15:16 SNR BRONZE
Dakota 150 Johnson Paul Male 8:35:54 2:04:00 4:04:00 V40 SILVER
Spitfire 343 Jones David Male 8:53:10   2:20:58 SNR GOLD
Dakota 432 Jones Lindsay Male 8:10:07 2:00:34 3:57:19 V40 SILVER
Dakota 434 Jones Mark Male 8:35:52 2:00:25 3:54:53 SNR SILVER
Dakota 433 Jones Matthew Male 8:29:16 1:51:28 3:30:49 V40 GOLD
Spitfire 344 Jones Sue Female 8:53:09   2:36:01 V50 GOLD
Dakota 152 Jordan Fraser Male 8:10:05 2:32:54 4:58:26 V40 FINISHED
Dakota 403 Jukes Andrew Male 8:00:00 2:22:16 5:50:10 V50 FINISHED
Dakota 153 Karande Simon Male 8:22:39 2:22:41 4:22:26 V50 BRONZE
Dakota 154 Kay Andrew Male 8:35:51 2:25:25 4:29:17 SNR BRONZE
Dakota 155 Keen Alan Male 8:35:49 2:09:18 3:52:11 SNR SILVER
Dakota 436 Keighley Geoff Male 8:16:28 2:05:37 3:47:21 SNR GOLD
Spitfire 345 Kelly Conrad Male 8:46:53   2:09:10 V40 GOLD
Dakota 437 Kennedy Helen Female 8:16:16 2:16:04 4:19:14 SNR BRONZE
Spitfire 346 Kenyon Harry Male 9:15:54   2:40:00 SNR SILVER
Spitfire 347 Kenyon James Male 9:15:54   2:40:00 SNR SILVER
Spitfire 348 Kenyon Terry Male 9:15:54   2:40:00 V50 SILVER
Spitfire 349 Keyes Danny Male 8:46:47   2:30:33 V50 GOLD
Spitfire 469 KIMSTACZ ANDRZEJ Male 9:03:13   3:12:32 V40 BRONZE
Dakota 156 King Andy Male 8:10:02 1:41:29 3:08:07 V40 GOLD
Dakota 438 King Jason Male 8:09:59 2:17:06 4:04:52 V40 SILVER
Dakota 439 Kingston Brendan Male 8:22:41 2:22:22 4:13:16 V40 BRONZE
Dakota 157 Kirby Carolyn Female 8:29:25 3:02:18 5:49:28 V50 FINISHED
Dakota 158 Kirby Christian Male 8:22:54 2:08:13 3:52:20 U18 GOLD
Dakota 159 Kirby Peter Male 8:29:22 3:02:44 5:49:49 V50 FINISHED
Dakota 160 Kirby Sebastian Male 8:29:14 1:53:05 3:21:19 U18 GOLD
Dakota 295 Kitchener Victor Male 8:29:19 2:52:07 5:18:34 V60 FINISHED
Dakota 162 Knight Kevin Male 8:22:49 2:48:26 5:12:12 V40 FINISHED
Spitfire 470 Knight Tony Male 8:47:09   2:36:54 V40 SILVER
Dakota 163 Lanfear Ron Male 8:04:16 2:52:57 5:04:52 V60 FINISHED
Dakota 164 Langdon Ben Male 8:04:20 2:01:17 3:54:55 SNR SILVER
Dakota 165 Langston Chris Male 8:35:45 2:18:36 4:19:21 V40 BRONZE
Dakota 493 Langworthy Guy Male 8:22:49 1:53:24 3:25:30 V50 GOLD
Spitfire 483 Lankester Clare Female 8:22:40     V40 DNF
Dakota 167 Ledger Alan Male 8:22:43 2:08:14 3:59:49 SNR SILVER
Dakota 486 Lee Tommy Male 8:22:46 2:18:19 3:58:36 SNR SILVER
Spitfire 351 Lester James Lester Male 9:03:00   4:11:00 V60 FINISHED
Dakota 169 Lewis Mike Male 8:40:34 2:43:12 5:26:27 V50 FINISHED
Dakota 440 Lewis Paul Male 8:35:47 2:22:18 4:31:56 V50 BRONZE
Dakota 170 Lewis Susan Female 8:40:33 2:43:15 5:26:27 V50 FINISHED
Dakota 171 Livingstone Peter Male 8:35:55 2:18:20 4:32:13 V50 BRONZE
Dakota 172 Lloyd Alan Male 8:22:53 2:08:31 4:00:55 V50 GOLD
Dakota 500 Loader Carl Male 8:00:00   3:45:50 SNR GOLD
Spitfire 355 Loader Chris Male 9:15:31   2:39:00 V50 SILVER
Dakota 441 Lochhead Matt Male 8:29:15 1:54:56 3:28:38 SNR GOLD
Dakota 173 Lofthouse Rob Male 8:29:17 2:30:19 4:55:44 V40 FINISHED
Spitfire 356 Long Jamie Male 8:53:00   2:24:40 V40 GOLD
Dakota 174 Louis Jason Male 8:52:54 2:36:25 4:40:56 V40 BRONZE
Dakota 175 Loveday Steve Male 8:16:20 2:28:01 4:19:01 V40 BRONZE
Spitfire 357 Macgregor Gregor Male 8:53:00   2:44:11 SNR SILVER
Spitfire 358 Macgregor Ian Male 8:53:01   2:57:49 V60 SILVER
Dakota 176 Maddison Bob Male 8:09:58 1:59:57 3:53:24 V40 GOLD
Dakota 177 Male Paul Male 8:22:44 2:15:25 4:04:22 V40 SILVER
Dakota 492 Markmann Yma Female 8:35:48 2:43:24 5:17:29 SNR FINISHED
Dakota 178 Marshall Francis Male 8:16:13 2:34:07 5:01:52 V50 FINISHED
Dakota 179 Marshall Jon Male 8:22:31 1:55:53 3:44:42 SNR GOLD
Spitfire 359 Martin Peter Male 8:53:22   2:34:17 V60 GOLD
Dakota 180 Mcgrath Liam Male 8:04:24 1:53:22 3:29:08 V60 GOLD
Dakota 480 McLean Julian Male 8:22:48 1:54:30 3:29:10 SNR GOLD
Spitfire 360 Mead Adrian Male 9:02:51   3:58:30 V50 FINISHED
Spitfire 362 Mead Emma Female 9:02:57   3:58:25 SNR FINISHED
Spitfire 361 Mead Susan Female 9:02:58   3:58:24 V50 FINISHED
Dakota 182 Michaels Mike Male 8:10:08 2:06:02 4:05:52 V40 SILVER
Dakota 442 Miller John Male 8:10:03 2:35:26 4:44:48 SNR FINISHED
Dakota 184 Mills Christopher Male 8:16:17 2:16:57 4:07:24 V40 SILVER
Dakota 185 Milton James Male 8:22:50 2:21:57 4:42:02 U18 GOLD
Dakota 186 Milton John Male 8:22:52 2:23:06 4:43:07 V40 BRONZE
Spitfire 187 Mitchard Andrew Male 8:16:20     SNR DNF
Spitfire 188 Mitchell Simon Male 8:46:52   2:33:24 SNR SILVER
Spitfire 484 Mo Sue Female 8:53:02   3:23:50 V50 BRONZE
Spitfire 471 Mock Nick Male 8:46:40   2:13:48 SNR GOLD
Dakota 189 Moore Catherine Female 8:22:47 2:25:37 4:23:45 V40 BRONZE
Dakota 443 Morgan Matthew Male 8:53:08 2:18:17 4:33:31 SNR BRONZE
Spitfire 365 Needs Joanne Female 8:47:03   2:45:59 V50 SILVER
Dakota 191 Newey Alexander Male 8:29:16 2:10:18 4:02:56 SNR SILVER
Dakota 192 Newman Georgina Female 8:16:19 2:53:39 5:31:17 V40 FINISHED
Spitfire 472 Newsham Hannah Female 8:46:52   2:13:34 SNR GOLD
Dakota 119 Norris richard Male 8:29:13 1:46:37 3:14:48 V40 GOLD
Dakota 444 NOYCE STEPHEN Male 8:35:44 2:03:26 3:46:20 V40 GOLD
Dakota 489 Nurcombe Russ Male 8:10:02 2:04:39 3:57:47 V40 SILVER
Dakota 194 Oliver Nicky Female 8:29:24 2:31:04 4:56:40 V40 BRONZE
Spitfire 366 Oneil Rebecca Female 9:02:55   2:21:59 SNR GOLD
Spitfire 473 Owen Tony Male 8:52:55   4:06:56 V40 FINISHED
Spitfire 195 Page Matt Male 8:52:52   3:11:56 V40 BRONZE
Dakota 196 Page Will Male 8:22:45 2:05:56 3:50:18 SNR GOLD
Dakota 198 Painton Niki Male 8:16:22 2:16:49 4:07:14 SNR BRONZE
Dakota 199 Painton Steve Male 8:16:23 2:17:07 3:59:52 V50 GOLD
Dakota 200 Panes Mark Male 8:10:00 2:02:43 4:03:09 SNR SILVER
Dakota 201 Paterson Kate Female 8:16:13 2:33:27 5:01:14 V40 FINISHED
Dakota 202 Pattemore Christopher Male 8:29:22 2:07:05 4:04:42 V50 SILVER
Dakota 203 Peate Martin Male 8:20:00 2:00:00 4:35:00 V50 BRONZE
Dakota 482 Perriam Jo Female 8:04:19 2:16:24 4:19:16 V40 BRONZE
Dakota 204 Perry William Male 8:52:49 2:31:37 4:51:56 SNR FINISHED
Dakota 205 Petitti Antonio Male 8:35:43 2:03:38 3:52:04 V50 GOLD
Dakota 206 Pfeil Richard Male 8:22:37 2:32:13 5:00:39 V50 FINISHED
Dakota 207 Phipps Donald Male 8:35:53 3:13:22 4:59:41 V50 FINISHED
Dakota 209 Poirrier Rob Male 8:04:14 2:03:20 3:39:19 V50 GOLD
Dakota 210 Potts Wayne Male 8:29:28 2:30:29 4:19:49 V40 BRONZE
Dakota 211 Pritchard Jon Male 8:22:41 2:12:38 4:14:54 SNR BRONZE
Dakota 212 Prouse Derek Male 8:09:54 2:42:05 4:39:28 V40 BRONZE
Dakota 213 Prowse Becki Female 8:09:55 2:33:55 4:48:13 SNR BRONZE
Dakota 214 Pulvirenti Paul Male 8:35:47 2:18:27 4:38:37 V50 BRONZE
Dakota 215 Quarmby Phil Male 8:10:00 1:55:46 3:43:53 V40 GOLD
Dakota 217 Reed Nicholas Male 8:29:16 2:12:52 3:59:43 V50 GOLD
Spitfire 474 Rees Karen Female 9:02:53   3:05:09 V40 BRONZE
Spitfire 369 Richardson Kevin Male 8:46:50   2:18:19 V40 GOLD
Dakota 218 Richardson Simon Male 8:04:17 1:54:41 3:29:36 SNR GOLD
Dakota 219 Rietz Wiebke Female 8:22:42 1:54:39 3:31:47 V40 GOLD
Dakota 220 Roach Matthew Male 8:09:54 1:51:25 3:31:43 SNR GOLD
Dakota 221 Roberts Chris Male 8:16:27 1:38:19 3:04:34 SNR GOLD
Dakota 222 Robertson Tara Female 8:16:16 2:53:28 5:31:16 V40 FINISHED
Dakota 223 Rogers Jade Female 8:16:24 2:18:28 4:38:18 SNR BRONZE
Dakota 224 Rook Ben Male 8:35:43 2:11:23 3:51:22 SNR SILVER
Dakota 225 Rossiter Neil Male 8:16:18 2:03:58 3:56:52 V40 GOLD
Dakota 226 Rossiter Steve Male 8:29:13 2:32:39 4:44:33 V40 BRONZE
Spitfire 370 Rowlands Anthony Male 8:53:16   2:38:15 SNR SILVER
Dakota 168 Rowse Dan Male 8:22:50 1:46:05 3:17:01 SNR GOLD
Dakota 227 Rushton David Male 8:09:55 1:58:10 3:37:19 V40 GOLD
Dakota 445 Rycroft Louise Female 8:35:55 2:38:26 5:05:10 SNR FINISHED
Dakota 228 Rycroft Philip Male 8:35:55 2:38:25 5:05:10 V60 FINISHED
Spitfire 371 Salisbury Deborah Female 8:46:42   2:53:37 V50 SILVER
Dakota 229 Salmons Russ Male 8:35:53 3:13:23 4:59:41 V40 FINISHED
Dakota 230 Sampson Darren Male 8:16:25 2:06:18 4:11:35 V40 SILVER
Dakota 231 Sara Dave Male 8:10:07 1:58:17 3:47:42 SNR GOLD
Dakota 232 Saxton Mark Male 8:04:14 3:25:50 5:58:21 V60 FINISHED
Dakota 233 Scrivener Anthony Male 8:29:20 2:16:03 4:12:25 V50 SILVER
Dakota 234 Searle Simon Male 8:29:19 2:16:08 4:02:29 V40 SILVER
Dakota 235 Seatherton John Male 8:22:46 1:58:24 3:38:25 SNR GOLD
Dakota 236 Self James Male 8:16:27 2:06:15 4:11:33 SNR BRONZE
Dakota 237 Sellors Warren Male 8:04:26 2:45:22 5:04:45 V40 FINISHED
Dakota 238 Seward Ian Male 8:09:58 1:48:14 3:35:49 V50 GOLD
Dakota 239 Shaw Patricia Female 8:10:05 2:09:30 4:15:37 V40 SILVER
Dakota 240 Shenton Rob Male 8:22:38 2:32:07 5:00:38 V50 FINISHED
Dakota 241 Shilling Ray Male 8:16:26 2:32:44 4:42:33 V40 BRONZE
Dakota 242 Silvera David Male 8:16:28 1:50:38 3:23:05 V50 GOLD
Dakota 446 Simpson David Male 8:04:17 2:23:17 4:34:19 V60 BRONZE
Spitfire 373 Simpson Harriet Female 8:53:02   2:38:03 SNR SILVER
Spitfire 374 Simpson Nicholas Male 8:53:03   2:34:53 V50 GOLD
Spitfire 243 Sims Liz Female 8:46:51   3:36:48 V50 BRONZE
Spitfire 244 Sims Matthew Male 8:46:50   3:35:03 V60 BRONZE
Dakota 447 Slade Jeremy Male 8:16:21 2:26:04 4:39:12 V40 BRONZE
Dakota 245 Slee David Male 8:35:44 2:09:06 3:57:39 V50 GOLD
Dakota 246 Smith Adrian Male 8:22:52 2:05:46 3:58:09 V40 SILVER
Dakota 247 Smith Paul Male 8:22:35 2:14:13 4:06:25 SNR BRONZE
Dakota 248 Smith Phil Male 8:16:23 2:01:43 3:46:04 V40 GOLD
Spitfire 376 Southgate Keith Male 8:00:00   3:31:17 V60 BRONZE
Spitfire 377 Southgate Susan Female 8:47:22   3:44:40 V60 BRONZE
Dakota 249 Speakman Mark Male 8:04:15 3:13:29 5:46:04 V50 FINISHED
Spitfire 378 Spray David Male 9:02:57   3:06:13 V50 BRONZE
Dakota 250 St John Jeremy Male 8:29:16 1:54:32 3:28:56 V50 GOLD
Dakota 448 Stallard Martin Male 8:40:34 2:09:10 4:05:15 V40 SILVER
Dakota 251 Stevens Alex Male 8:22:34 1:52:04 3:40:53 SNR GOLD
Dakota 252 Stevens Gavin Male 8:22:48 2:05:07 3:39:44 V40 GOLD
Spitfire 380 Stewart Elizabeth Female 8:36:56   3:43:29 V50 FINISHED
Dakota 253 Stobbart Rob Male 8:22:37 2:32:09 5:00:39 V50 FINISHED
Dakota 254 Stocker Phil Male 8:10:05 2:00:42 3:57:33 V40 SILVER
Dakota 255 Stone Alex Male 8:40:36 2:33:06 4:54:14 U18 GOLD
Dakota 256 Stone Christopher Male 8:40:37 2:33:07 4:54:12 V40 FINISHED
Spitfire 381 Stredwick Guy Male 8:46:48   2:19:53 V50 GOLD
Spitfire 382 Stredwick William Male 8:46:49   2:19:53 U18 GOLD
Dakota 257 Stroud-Lewis Tony Male 8:09:58 2:06:23 3:41:33 V50 GOLD
Dakota 258 Stucley Peter Male 8:35:43 1:44:17 3:14:52 V40 GOLD
Spitfire 383 Styles Leonard Male 8:47:06   3:44:58 V60 FINISHED
Dakota 259 Swan Caroline Female 8:22:38 2:45:05 5:25:16 V40 FINISHED
Dakota 260 Symes Matthew Male 8:22:38 2:41:14 4:34:14 V40 BRONZE
Dakota 262 Taylor Darren Male 8:16:19 2:35:14 4:36:50 V40 BRONZE
Dakota 263 Taylor Suzy Female 8:10:10 2:49:44 5:26:46 V50 FINISHED
Dakota 264 Thomas Darren Male 8:09:58 2:36:34 4:29:59 V40 BRONZE
Spitfire 265 Thomas Linda Female 9:03:51   2:59:24 V50 SILVER
Dakota 266 Thomas Louise Female 8:16:27 2:50:46 5:28:04 V50 FINISHED
Spitfire 475 Thornberry Patrick Male 8:52:59   2:49:55 V40 SILVER
Spitfire 384 Thorne Matt Male 9:03:19   2:40:00 SNR SILVER
Dakota 449 Tilley Daniel Male 8:09:57 1:57:41 3:39:42 SNR GOLD
Dakota 267 Tipper Mike Male 8:09:59 2:10:16 4:03:37 V40 SILVER
Dakota 487 Toris Freonse Male 8:16:15 3:07:12 5:14:24 SNR FINISHED
Dakota 450 Triner Steve Male 8:04:22 1:57:30 3:38:14 V40 GOLD
Dakota 268 Turnbull Spencer Male 8:35:49 1:56:37 3:37:06 V40 GOLD
Spitfire 269 Turner Dave Male 8:52:56   2:23:53 SNR GOLD
Dakota 270 Twigger Caroline Female 8:10:04 2:03:36 4:00:26 V40 GOLD
Dakota 271 Twomey Claire Female 8:16:27 2:51:03 5:28:04 V40 FINISHED
Dakota 451 Uff Mark Male 8:52:54 2:36:27 4:40:56 V40 BRONZE
Dakota 272 Unwin Graham Male 8:35:39 2:03:30 3:46:31 SNR GOLD
Dakota 273 Vaggers Paul Male 8:22:42 2:43:53 5:11:50 V50 FINISHED
Dakota 274 Vaggers Tracy Female 8:22:42 2:43:53 5:11:51 V50 FINISHED
Dakota 275 Vandenbrouck James Male 8:22:52 2:15:25 3:50:24 V40 GOLD
Dakota 277 Vian Andrew Male 8:29:16 2:30:20 4:55:46 V40 FINISHED
Dakota 278 Virgin Adrian Male 8:29:14 1:51:26 3:30:51 V50 GOLD
Dakota 452 Vowles Barry Male 8:04:15 1:40:05 3:10:44 V40 GOLD
Dakota 279 Wakefield Rob Male 8:35:42 1:44:19 3:14:52 V40 GOLD
Dakota 453 Waldron Ian Male 8:04:21 2:03:40 3:59:30 V50 GOLD
Spitfire 385 Walker David Male 8:46:42   1:55:23 SNR GOLD
Dakota 280 Wallis Pete Male 8:29:20 1:55:04 3:45:01 V50 GOLD
Spitfire 386 Walter Andy Male 8:47:06   2:22:54 V50 GOLD
Dakota 281 Ware Nigel Male 8:22:42 1:53:43 3:31:46 V50 GOLD
Spitfire 388 Watson Dave Male 8:53:13   2:50:34 V60 SILVER
Spitfire 389 Weisner Ed Male 8:53:04   2:38:51 V50 SILVER
Spitfire 390 Weisner Tom Male 8:53:04   2:38:52 SNR SILVER
Dakota 454 West Alan Male 8:10:02 2:04:37 3:57:15 V50 GOLD
Dakota 282 Wheeler Craig Male 8:22:50 1:44:41 3:15:39 SNR GOLD
Dakota 283 Whitford Colin Male 8:22:45 2:37:47 5:19:02 V50 FINISHED
Dakota 284 Whittingslow Chris Male 8:16:18 2:02:39 3:56:43 V50 GOLD
Dakota 455 Wickenden Richard Male 8:10:06 2:06:13 3:55:38 V40 GOLD
Dakota 285 Wild Nick Male 8:52:49 2:31:37 4:51:55 SNR FINISHED
Dakota 286 Wilkinson David Male 8:04:16 1:56:44 3:29:10 V40 GOLD
Dakota 287 Wilkinson Samantha Female 8:22:49 2:48:23 5:12:13 SNR FINISHED
Dakota 288 Williams Martin Male 8:29:19 2:32:56 4:36:13 V40 BRONZE
Dakota 289 Williams Paul Male 8:04:18 1:56:25 3:29:09 SNR GOLD
Dakota 290 Williams Sue Female 8:22:47 1:56:40 3:31:47 V40 GOLD
Dakota 291 Williams-Gray Richard Male 8:10:04 3:55:28 7:13:56 SNR FINISHED
Spitfire 391 Willmott Sophy Female 8:47:07   3:44:57 SNR FINISHED
Dakota 292 Wood Cherith Female 8:16:18 2:15:04 4:15:17 V50 SILVER
Dakota 293 Woodhall Rob Male 8:22:49 2:27:54 4:20:48 V40 BRONZE
Dakota 294 Woodmason Neil Male 8:29:19 2:52:08 5:18:34 SNR FINISHED
Dakota 456 Woods Jonathan Male 8:35:45 2:34:09 4:52:37 SNR FINISHED
Dakota 457 Worrall Mark Male 8:22:47 2:04:39 3:39:24 V40 GOLD
Spitfire 393 Young Julie Female 8:46:51   2:58:12 V40 SILVER
Spitfire 394 Young Russell Male 8:46:52   2:58:11 V60 SILVER
Spitfire 395 Zimbler Graham Male 8:46:47   2:58:20 V60 SILVER
Spitfire 396 Zimbler Scott Male 8:46:47   2:58:20 SNR BRONZE